17. decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut SIA “Circle K Latvia” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “DUS A2” aktīviem – degvielas uzpildes staciju “DUS Bērzkrogs”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

SIA “Circle K Latvia” galvenais darbības veids ir degvielas, naftas produktu tirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās, degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecība. Ar SIA “Circle K Latvia” saistītas sabiedrības sniedz grāmatvedības, IT, algu uzskaites, uzglabāšanas, noliktavu saimniecības un citus administratīvus pakalpojumus “Circle K” grupas uzņēmumiem.

Savukārt SIA “DUS A2” nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību. Uzņēmumam piederošā degvielas uzpildes stacija jau šobrīd darbojas zem SIA “Circle K Latvia” preču zīmes.

Tādējādi apvienošanās rezultātā ietekmētais tirgus ir degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās tirgus Latvijā. Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū Latvijā, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.


Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu.