Jaunumi

Piektdien, 17. februārī, Briselē tikās Eiropas konkurences tīkla konkurenci uzraugošo iestāžu vadītāji, kur tie diskutēja par viesnīcu rezervēšanas tiešsaistē monitoringu un turpmākajiem konkurences tiesību piemērošanas soļiem šajā nozarē. Latvijas Konkurences padomi darba grupā pārstāvēja iestādes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Pērn pēc Eiropas Konkurences tīkla rīkojuma darba grupa, kurā ietilpst desmit nacionālās konkurences iestādes un Eiropas Komisijas Konkurences ģenerāldirektorāts, veica viesnīcu rezervēšanas sistēmas tiešsaistē Booking.com monitoringu, lai novērtētu, cik efektīvas nozarei bijušas iepriekš piemērotās konkurences normas. Pašlaik darba grupa apkopo rezultātus un drīzumā plāno publiskot ziņojumu.

Pašlaik vairākās Eiropas Savienības dalībvalstīs norisinās izpētes procesi par Booking.com iespējamiem konkurences tiesību normu pārkāpumiem. Tāpat sistēmas operators ir piedāvājis vairākus nosacījumus, kas potenciāli varētu novērst konkurences tiesību neievērošanu.

Latvijas Konkurences padome šajā jautājumā ir konsultējusies ar Latvijas viesnīcu un restorānu asociāciju, lūgusi informēt tās biedrus un ziņot par iespējamām problēmām, kad noteikumi, kurus Booking.com ir apņēmies ievērot, netiek īstenoti.

Balstoties uz monitoringa rezultātiem, konkurences iestāžu vadītāji arī turpmāk ir piekrituši vērtēt viesnīcu rezervēšanas tiešsaistē sektoru, kā arī pārvērtēt pašreizējo konkurences situāciju tajā.