Jaunumi

9.decembrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu piemērot Ls 25 375 naudas sodu SIA „ENERGO HOLDINGS" un tās īpašniekkompānijām SIA „GRF" un SIA „GRIF 23" par apvienošanās darījuma ar SIA „LATVIJAS ENERGOCELTNIEKS" savlaicīgu nepaziņošanu.

SIA „ENERGO HOLDINGS" 2011.gada 18.februārī iegādājās 100% SIA „LATVIJAS ENERGOCELTNIEKS" kapitāla daļu. Apvienošanās rezultātā fiziska persona G.Rāvis ieguva netiešu izšķirošu ietekmi pār SIA „LATVIJAS ENERGOCELTNIEKS", jo SIA „ENERGO HOLDINGS" netiešu izšķirošu ietekmi īsteno G.Rāvja uzņēmumam SIA „GRF" piederošā SIA „GRIF 23".

Tā kā apvienošanās dalībnieku apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā pārsniedza 25 miljonus latu, pirms apvienošanās īstenošanas bija nepieciešama KP atļauja. Pirms apvienošanās uzņēmumi KP nevērsās un apvienošanās izvērtēšanai nepieciešamo informāciju iesniedza pēc KP lūguma 145 dienas pēc apvienošanās īstenošanas. Izvērtējot iesniegto un iegūstot papildu informāciju, šī gada 13.oktobrī KP pieņēma lēmumu šo apvienošanos atļaut.

Naudas sods SIA „ENERGO HOLDINGS", SIA „GRF" un SIA „GRIF 23" tika piemērots par savlaicīgu apvienošanās nepaziņošanu, kas liedza KP efektīvi veikt likumā noteiktos preventīvos konkurences aizsardzības pasākumus.

Piemērojamo naudas sodu ļāva samazināt fakts, ka apvienošanās tika atzīta par atļaujamu jeb tādu, kas nerada negatīvu ietekmi uz konkurenci. Naudas sods tika piemērots solidāri SIA „ENERGO HOLDINGS" un tās īpašniekkompānijām SIA „GRF" un SIA „GRIF 23".

Saskaņā ar Konkurences likumu uzņēmumiem jāpaziņo par apvienošanos pirms darījuma īstenošanas, lai nodrošinātu valstij iespēju veikt efektīvu kontroli pār apvienošanās procesiem tirgū un nepieciešamības gadījumā būtu iespējams savlaicīgi novērst apvienošanās negatīvo ietekmi uz konkurenci.

KP atgādina, ka jebkuram apvienošanās darījumam, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem apgrozījuma vai tirgus daļas kritērijiem, nepieciešama KP atļauja. Jebkuru neskaidrību un šaubu gadījumā uzņēmēji tiek aicināti vērsies pēc konsultācijām KP.

Lēmumi pieejami KP mājas lapā:
Par sodu par apvienošanās nepaziņošanu: saite
Par apvienošanās atļaušanu: saite