Burti
A  A  A

Ziņot par pārkāpumu

Palīdzi atklāt pārkāpumu! Ziņo, neatklājot savu identitāti.

Par ziņošanu

Ja jūsu rīcībā ir informācija par iespējamu pārkāpumu, bet Jūs nevēlaties Konkurences padomei atklāt savu identitāti vai neesat pārliecināts, ka informācijas pietiek oficiālam iesniegumam, aicinām ziņot, izmantojot blakus esošo formu.

Kas notiks ar iesniegto informāciju

Konkurences padome saņemto informāciju izvērtēs un:
  • Ierosinās izpētes lietu, ja sniegtā informācija būs pietiekama un pamatoti liecinās par iespējamu pārkāpumu
  • Veiks tirgus uzraudzību, ja sniegtā informācija nebūs pietiekama, lai ierosinātu izpētes lietu, tomēr norādīs uz iespējamiem konkurences kropļojumiem tirgū
  • Nodos informāciju atbildīgajai institūcijai, ja secinās, ka aprakstītā jautājuma risināšana neietilpst Konkurences padomes kompetencē, bet to atrisināt varētu cita valsts pārvaldes iestāde

Pārkāpumu un pierādījumu piemēri

Vienošanās, kas ir aizliegtas konkurējošiem uzņēmumiem (šie ir piemēri, nevis izsmeļošs saraksts)Vienošanās, kas ir aizliegtas uzņēmumiem, kas savā starpā nekonkurē (šie ir piemēri, nevis izsmeļošs saraksts)

Anonimitāte

Izmantojot Konkurences padomes tīmekļa vietnē esošo anonīmās ziņošanas formu, Konkurences padomei nebūs iespējas noskaidrot Jūsu identitāti.

Ja vēlaties, lai iestādes speciālistiem būtu iespēja ar Jums sazināties, lai saņemtu papildu vai precizējošu informāciju, Jums ir iespēja norādīt savu kontaktinformāciju.

Kā ziņot oficiāli

Lasīt par šo vairāk šeit


Svarīgi!

Par vēršanos Konkurences padomē neinformējiet aizdomās turētos uzņēmumus! Informējot, Jūs ļausiet tiem iznīcināt pierādījumus un apgrūtināsiet vai padarīsiet neiespējamas Konkurences padomes turpmākās darbības.