Datums 3. oktobris, 2023
Laiks11.00–12.30
Vieta Konkurences padome, Rīga, Brīvības iela 55, II ieeja, 3. stāvs

Jautājumu gadījumā sazināties:

Konkurences padome (KP) aicina farmācijas nozares (medikamentu mazumtirdzniecības) pārstāvjus piedalīties bezmaksas seminārā par vertikālām vienošanām un iespējamiem konkurences riskiem tajās.  

Kas ir vertikālas vienošanās un kāpēc to ir noderīgi zināt jūsu uzņēmumam?

Vertikālas vienošanās ir vienošanās, kas noslēgtas starp tirgus dalībniekiem, kas darbojas dažādos tirgus līmeņos, piemēram, starp ražotāju un vairumtirgotāju vai vairumtirgotāju un mazumtirgotāju noslēgtie piegādes un izplatīšanas līgumi. Šādas vienošanās pēc savas būtības nav aizliegtas un var veicināt konkurenci, tādējādi radot ieguvumus patērētājiem. Vienlaikus atsevišķas vertikālas vienošanās vai to nosacījumi var konkurenci ierobežot un kropļot. Ņemot vērā iepriekš minēto, tirgus dalībniekiem pašiem būtu jābūt spējīgiem noteikt un izvērtēt, kad vertikālas vienošanās ir atļautas, un kad tās ir aizliegtas saskaņā ar Konkurences likuma (KL) 11.pantā noteikto. KL 11.pants aizliedz tirgus dalībnieku vienošanās, kuru mērķis vai sekas ir kavēt, ierobežot vai deformēt konkurenci.

Sods par dalību aizliegtā vertikālā vienošanā var būt līdz pat 5% no uzņēmuma iepriekšējā gada finanšu apgrozījuma.

Ko jūs uzzināsiet seminārā?

Seminārā KP pārstāvji stāstīs par to, kuros gadījumos vertikālas vienošanās var pārkāpt KL 11. pantā noteikto aizliegumu, kā arī par gadījumiem, kad vertikālas vienošanās, kam ir nebūtiska ietekme uz konkurenci, vai kuru pozitīvā ietekme atsver radītos konkurences ierobežojumus, var tikt atbrīvotas no 11. pantā noteiktā vienošanās aizlieguma.

Kad?

2023.gada 3.oktobrī plkst.11.00 Konkurences padomē.

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Lai pieteiktu dalību seminārā, lūgums rakstīt vai zvanīt KP Komunikācijas speciālistei - paula.celma@kp.gov.lv, +371 68206980.